Odpust parafialny

Święto ku czci św. Wawrzyńca

6 sierpnia 2017

W niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali Odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitalnej Gdańskiej. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii i uzyskania łask odpustu przypisanych do tego świątecznego dnia. Po Eucharystii o godz. 12.00 zapraszamy do altany obok nowej plebanii. Będzie tam przygotowany odpustowy poczęstunek dla uczestników liturgii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

Przed Odpustem warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Od poniedziałku do soboty kapłani będą w konfesjonale 15 minut przed Mszą poranną i 30 minut przed wieczorną Eucharystią. W czwartek dodatkowa okazja do spowiedzi po Mszy wieczornej do godz. 20.00. W tym dniu w konfesjonale posługiwać będzie kilku kapłanów z naszego dekanatu.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża - modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież.

Miłość nie potępia - miłość oczyszcza i dźwiga.

Henryk Ibsen