Pielgrzymka na Podlasie

Pielgrzymi pozdrawiają

10 października 2017

Pielgrzymi na czele z ks. Proboszem pozdrawiają  parafian!

Oto trasa i program wyjazdu (5-7 października 2017 r):

Trasa: Luzino  – Drohiczyn – Janów Podlaski - Kostomłoty -  Kodeń – Leśna Podlaska - Jabłeczna – Grabarka - Pratulin - Luzino

• Pierwszy dzień: Wyjazd z Luzina do Drohiczyna. Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej. Przejazd do Janowa Podlaskiego (Msza św. w Kolegiacie, zwiedzanie stadniny koni). Przejazd do Kostomłotów, gdzie znajduje się jedyna na świecie parafia neounicka. Przejazd do Kodnia - obiadokolacja i nocleg.
  • Drugi dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Kodnia i Msza św. w bazylice. Przejazd do Leśnej Podlaski (zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej). Przejazd do Jabłecznej (zwiedzanie Monasteru św. Onufrego). Powrót do Kodnia - obiadokolacja i nocleg.
  • Trzeci dzień: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Luzina - po drodze zwiedzanie Grabarki - najważniejszego miejsca kultu wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Pratulina. Zwiedzanie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Powrót do Luzina.

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz