Pielgrzymka na Podlasie

5-7 października 2017 r.

8 sierpnia 2017

Zapraszamy do udziału w trzydniowej jesiennej pielgrzymce na Podlasie w terminie 5-7 października 2017 r. W tym roku zamierzamy odwiedzić południową część Podlasia. Zatrzymamy się przy sanktuarium w Kodniu i stamtąd będziemy dojeżdżać do najciekawszych miejsc tego regionu. Koszt wyjazdu - 400 zł. Zapisy w biurze parafialnym albo u ks. Proboszcza. Oto trasa i program wyjazdu:

Trasa: Luzino  – Drohiczyn – Janów Podlaski - Kostomłoty -  Kodeń – Leśna Podlaska - Jabłeczna – Grabarka - Pratulin - Luzino

• Pierwszy dzień: Wyjazd z Luzina do Drohiczyna. Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej. Przejazd do Janowa Podlaskiego (Msza św. w Kolegiacie, zwiedzanie stadniny koni). Przejazd do Kostomłotów, gdzie znajduje się jedyna na świecie parafia neounicka. Przejazd do Kodnia - obiadokolacja i nocleg.
  • Drugi dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Kodnia i Msza św. w bazylice. Przejazd do Leśnej Podlaski (zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej). Przejazd do Jabłecznej (zwiedzanie Monasteru św. Onufrego). Powrót do Kodnia - obiadokolacja i nocleg.
  • Trzeci dzień: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Luzina - po drodze zwiedzanie Grabarki - najważniejszego miejsca kultu wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Pratulina. Zwiedzanie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Powrót do Luzina.

Koszt  400 zł.  Cena zawiera: przejazd autokarem, noclegi w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wstęp do zwiedzanych obiektów. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Miłość nie potępia - miłość oczyszcza i dźwiga.

Henryk Ibsen