Liturgiczna Służba Ołtarza

Służba Ołtarza aktywnie bierze udział w życiu duchowym parafii. Ministranci i lektorzy przez cały rok służą podczas Mszy świętej w dni powszednie oraz w niedziele. Lektorzy i ministranci poprzez przygotowanie poszczególnych uroczystości, dokładają wszelkich starań, aby wierni naszej parafii mogli w jeszcze większym skupieniu i modlitwie przeżywać piękno liturgii. Dbamy także o to, aby wierni świeccy włączali się w przygotowanie Mszy świętych.

Każdego tygodnia członkowie Służby Ołtarza spotykają się w salce na plebanii lub w kościele, w celu omówienia poszczególnych uroczystości kościelnych, nabywania wiedzy liturgicznej i znajomości Pisma Świętego. Pogłębiają również formację duchową.

Oprócz pełnienia służby liturgicznej chłopcy uczestniczą w różnych formach rekreacji i integracji w ciągu roku, jak i w ramach wakacyjnych wyjazdów. Każdego roku, lektorzy i ministranci uczestniczą w wielu wydarzeniach parafialnych i diecezjalnych. Należały do nich m.in. Droga Krzyżowa w Kalwarii Wejherowskiej, diecezjalne dni skupienia ministrantów, pielgrzymka do Sianowa, Swarzewa i Wejherowa, Msza Krzyżma Świętego, Konkurs Biblijny, Halowe zawody w Piłce Nożnej i wiele innych.

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz