Caritas

Do głównych zadań Caritasu należy pomoc osobom potrzebującym w naszej parafii. W tym celu co jakiś czas wydawana jest żywność najuboższym rodzinom, a także doraźna pomoc finansowa w przypadku różnych zdarzeń losowych. Caritas dofinansowuje również wypoczynek letni dla dzieci z naszej parafii.

Siedzibą Parafialnego Zespołu Caritas jest Parafia św. Wawrzyńca. Przewodniczącym Zespołu jest Ksiądz Proboszcz, który koordynuje całą działalnością Parafialnego Zespołu Caritas. Można również kontaktować się z Prezes Marią Wittstock (tel. 58 736 34 41).

Jeśli Bóg jest przy nas, to któż przeciwko nam?

Rz 8,31b