Oaza Dzieci Bożych

W naszej parafii od września 2017 roku, funkcjonuje Oaza Dzieci Bożych, czyli popularne ODB. Głównym założeniem wspólnoty jest dbanie od najmłodszych lat o dzieci i ich więź z Jezusem Chrystusem. Ku pogłębieniu relacji z Panem służą właśnie sobotnie spotkania w salce parafialnej (godzina 10:00). Animatorzy wraz z księdzem opiekunem przekazują dzieciom podstawowe treści religijne. Spotkania są też dobrą okazją do tego, by wspólnie pośpiewać, pobawić się, czy rozwijać swoje talenty plastyczne. Animatorzy ubogacają również sobotnie przedpołudnia konkursami i zabawami.

Kilka razy do roku ODB spotyka się również z innymi wspólnotami z naszej Archidiecezji na tzw. Rejonowych Dniach Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych to dobre miejsce do tego, by nawiązywać i umacniać przyjaźnie. Służą ku temu różne wspólne wyjazdy, wycieczki, zabawy, wakacyjne rekolekcje.

Ewangelia nie jest wyłącznym dobrem tego, kto ją otrzymał, ale jest darem, którym trzeba się dzielić, wspaniałą nowiną, którą należy przekazywać.

z orędzia Benedykta XVI na Tydzień Misyjny