Różaniec Rodziców za Dzieci

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa, mająca na celu otaczać ochronnym płaszczem nasze dzieci przed wieloma zagrożeniami, które niesie świat, a także przed zagrożeniami, którymi często stajemy się my sami.

Dzieło to ma na celu propagowanie modlitwy różańcowej rodziców, opartej o schemat Żywego Różańca,gdzie rodzice tworzą żywe róże modlitwy za dzieci.

Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci i to codziennie odmówiony jest cały różaniec!

Modlimy się w następujących pięciu stałych intencjach:

• prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów,

• prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości,

• prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!

• o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku,

• w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Wspólna modlitwa wspierana wstawiennictwem Maryi i świętego patrona danej róży oraz modlitwa innych dziewiętnastu rodziców dotyka każdej z relacji i obszarów życia naszych dzieci.

Świadomość wspólnej modlitwy i niezachwianej opieki Bożej nad dzieckiem daje rodzicowi niesłychany spokój i często uwalnia od lęków o dziecko, o bezpieczeństwo teraz i w przyszłości.

Modlitwa ta, często uzdrawia również relacje w rodzinach. Poświęcenie 3-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godz., to wspaniała Boża ekonomia- tylko trzeba się na nią zdobyć.

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:

• rodzice naturalni, rodzice, którzy zaadoptowali dzieci, rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,

• rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,

• rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych, taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,

• wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci, np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach,

• wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy
    w intencji dzieci innych rodziców.

Przy parafii św. Wawrzyńca w Luzinie powstały następujące Róże Różańcowe:

1. Michała Archanioła

2. Rafała Archanioła

3. Gabriela Archanioła

4. Św. Wawrzyńca

5. Św. Józefa

6. Św. Stanisława Papczyńsiego

7. św. Matki Teresy z Kalkuty

8. Św. Anny

9. Św. Jana Pawła II

10. Św. Ojca Pio

11. Św. Rity

12. Św. Brata Alberta

Serdecznie zapraszamy wszystkich, u których w sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy.

Opiekunem Różańca Rodziców jest ks. Proboszcz

Więcej informacji udzieli: Mariola Świniarska nr tel. 503 714 913 lub na: www.rozaniecrodzicow.pl

Słowo raz wypowiedziane nie powraca.

Horacy