Rycerstwo św. Michała Archanioła

Ruch apostolski zwany Rycerstwem Św. Michała Archanioła został powołany 15 sierpnia 1994 r decyzją Zgromadzenia Św. Michała Archanioła oraz aprobatą Kongregacji dla Doktryny Wiary. Ruch ten zrzesza w naszym kraju kilkaset osób świeckich. Również w naszej parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie powstał lokalny Zastęp Rycerzy Św. Michała Archanioła.

Rycerstwo kieruje się postanowieniami Statutu. Podejmuje zadanie walki ze złem, które nam zagraża. Rycerze uczestniczą w wspólnych miesięcznych spotkaniach modlitewnych oraz każdy indywidualnie codziennie odmawia egzorcyzm prosty.

EGZORCYZM PROSTY - nakazuje się ogólnie złym duchom, aby odeszły, nie kusiły nas do grzechu i nie odrywały od Boga. Tu nie wzywa się złych duchów wprost jedynie ufając w moc Jezusa nakazuje się im, aby odeszły od wszystkich, którzy od chrztu świętego należą do Chrystusa.

Zadanie modlących się – wynagradzanie Bogu za grzechy ludzi, odmawianie egzorcyzmu, który jest dozwolony dla wszystkich chrześcijan, celem odpędzania złych duchów od siebie, od swoich najbliższych, od Kościoła, ojczyzny, od ludzi kuszonych i zniewolonych.

Opiekunem Zastępu Rycerzy oraz grupy modlitewnej jest ks. Mateusz Koszałka.

Na terenie parafii jest rozprowadzane czasopismo Zgromadzenia Michalitów „ Któż jak Bóg”, który można nabyć w Aptece św. Wawarzyńca. Jest to dwumiesięcznik, bogaty w przekazaną treść. Polecamy tą lekturę.

Bojowaniem jest życie człowieka”- mówiło wielu świętych, którzy doświadczyli ataków szatana na człowieka. Podejmowanie stałej modlitwy i innych zadań wymaga wyrzeczeń, poświęcenia i konkretnych postaw. Postawa ta niesie ze sobą wewnętrzna pracę, która może dać zwycięstwo nad szatanem, złem, grzechem, nałogiem czy zniewoleniem. Ludzie z naszego otoczenia, samych siebie nie wyłączając są nieustannie kuszeni, zły zastawia sidła. Mówimy, że ktoś jest leniwy, chciwy, zawistny, zazdrosny- to nie jego cechy lecz działanie złego ducha, który pomiędzy inne złe moce rozdzielił zadania aby namawiały człowieka do oszustwa, kłamstwa, złości, itd. Jak będziemy tego świadomi, to tak łatwo nie damy się przez niego oszukać. Modlitwa, miłość, zrozumienie pomoże nam w wielu sytuacjach.

Nie jesteśmy oderwani od ludzi, nie stanowimy grupy zamkniętej! Modlimy się za Kościół, za siebie, najbliższych, za wszystkich, za każdego aby oddalić wszelkie zło, aby oddalić od nas i od każdego działanie złych duchów. Czy jest potrzeba takiej modlitwy?

Czy warto podjąć taki trud? Wiem na pewno, że trzeba spróbować. Można zostać czcicielem Św. Michała Archanioła, możemy się pomodlić razem, wspólnie, bez zobowiązań, przysłowiowo „ wtedy, gdy pasuje”. Owoce są zawsze, każdy czas poświęcony na modlitwę nie jest stracony. Jest to też czas wspólnoty, spotkania z drugim człowiekiem.

Nie jest przesadą- twierdzenie, że we współczesnym świecie toczy się wielka walka duchowa, walka o rodzinę, o małżeństwo, o Kościół, walka duchowa o duszę każdego z nas. Demony - bo to one prowadzą tę walkę-są coraz aktywniejsze. Musimy być z Chrystusem, musimy być blisko Maryi. Wtedy wygramy ze złem.

Polecamy: Strona internetowa ; www.kjb24.pl

Ruch apostolski RYCERSTWO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA przy naszej Parafii

zaprasza do wspólnej modlitwy
w każdy trzeci poniedziałek miesiąca

po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 w salce starej plebanii.
Dlaczego trzeba i warto modlić się do Św. Michała Archanioła:

-bo to wielka siła walki ze szatanem,

-bo to moc odrzucenia szatana, nałogów i uzależnień,

-bo za ciebie i w intencji twoich bliskich modlą się pozostali.

-bo św. Michał Archanioł działa natychmiast,

-bo trzeba wynagradzać za grzechy,

-bo, gdy się modlisz otrzymujesz dary Ducha Świętego.

To nie jest zobowiązanie, to Twój wybór,

sam zadecydujesz, czy warto!

Egzorcyzm do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele,

wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości

i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę.

Seneka Młodszy