Wspólnota Młodzieżowa "Sursum Corda"

We wrześniu 2017 roku, w naszej parafii powstała wspólnota skupiająca wokół siebie młodzież. Głównym założeniem wspólnoty jest budowanie stałej relacji z Jezusem. Ku pogłębieniu relacji z Panem służą prowadzone spotkania modlitewno - formacyjne.

W środy o godzinie 19.00 swoje spotkania ma młodzież w wieku: 6, 7, 8 klasa szkoły podstawowej, oraz uczniowie szkoły ponadpodstawowej. Celem cotygodniowych spotkań jest wspólnotowe doświadczenie wiary, a także stworzenie przyjaznego środowiska dla młodego człowieka, by mógł rozwijać swoje talenty, przeżyć wiarę w grupie przyjaciół, odnajdywać sens i radość w posłudze w różnych parafialnych dziełach. Spotkania odbywają się w rytmie tygodniowym: wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie biblijne, spotkanie tematyczne oraz integracja.

Wspólnota młodzieży w ostatnim czasie współtworzyła lub uczestniczyła w różnych wydarzeniach takich jak: Bal Wszystkich Świętych, Spotkania na Polach Lednickich i Wieczorach Modlitwy Młodych, kiermasz świąteczny, serduszko dla śp. Prezydenta Adamowicza na Placu Trzech Krzyży w Gdańsku. Udaliśmy się na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni, a także braliśmy udział w różnych formach aktywnego wypoczynku: wspólne wyjścia na łyżwy, zabawa w Aquaparku, Jumpcity, Bowlingu, spacery, wakacyjne wyjazdy w góry, na kajaki itp.

Na jednym ze spotkań w 2019 roku podjęliśmy decyzję, aby nadać naszej Wspólocie nazwę "Sursum Corda", co z języka łacińskiego oznacza "w górę serca". Słowa te wypowiadane są podczas każdej Mszy Świętej, w modlitwie prefacji. W górę serca! - zwrócił się do rodaków Jan Paweł II na zakończenie Mszy św. pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Papież powiedział: "Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku. I ten krzyż mówi całej Polsce: Sursum corda - W górę serca! Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku, aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda - w górę serca! Amen." To dla nas wezwanie do działania, że rzecz Wiary, Dobra i Miłości!

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania wspólnoty młodzieżowej w środy o godzinie 19.00, oraz na coniedzielną herbatkę o godz. 11.00.

Zapraszamy także do polubienia i obserwowania nas na facebooku!

Kropla wody, nawet najmniejsza, gdy się zjednoczy z oceanem, nigdy nie wysycha.

przysłowie hinduskie