Bierzmowanie

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym ochrzczeni otrzymują pełnię Ducha Świętego, tak jak Apostołowie otrzymali Go w dzień Pięćdziesiątnicy. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem łaski chrztu, daje jej wzrost i pogłębienie, ściślej jednoczy z Chrystusem dzięki Jego Duchowi, głębiej zakorzenia w synostwie Bożym, pomnaża dary Ducha Świętego otrzymane we chrzcie, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem (por. KKK nr 1303).

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA W ROKU 2018

Poznaliśmy termin bierzmowania w naszej parafii. Zaplanowane jest ono na piątek, 27 kwietnia.

Mszy św. z sakramentem bierzmowania o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Szlachetka.

W związku z bierzmowaniem w tym dniu parafialna Msza św. wieczorna z przyjętymi na ten dzień intencjami zostanie odprawiona wyjątkowo nie o godz. 18.00, ale o godz. 17.00.

KALENDARZ SPOTKAŃ - KWIECIEŃ 2018 r.

1. Próba liturgiczna - 5 KWIETNIA (czwartek), godz. 18.45 (kościół).

2. Od 18 kwietnia rozpoczynamy Nowennę przed bierzmowaniem. Codziennie po Mszy św. wieczornej (około 19.00) - modlitwa i krótkie spotkanie lub próba śpiewu.

2. 24 kwietnia o godz. 19.00 próba ze świadkami.

2. 25 kwietnia o godz. 19.00 SPOWIEDŹ dla kandydatów do bierzmowania !!!

4. PAMIĘTAMY O NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. !

Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty!Nawróćcie się do Pana , waszego Boga!

Jl 2,13 ab