Bierzmowanie

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym ochrzczeni otrzymują pełnię Ducha Świętego, tak jak Apostołowie otrzymali Go w dzień Pięćdziesiątnicy. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem łaski chrztu, daje jej wzrost i pogłębienie, ściślej jednoczy z Chrystusem dzięki Jego Duchowi, głębiej zakorzenia w synostwie Bożym, pomnaża dary Ducha Świętego otrzymane we chrzcie, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem (por. KKK nr 1303).

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA W ROKU 2018

PAŹDZIERNIK 2017 r.

1. Katecheza: "Po co mi bierzmowanie?" - 12 października (czwartek), godz. 19.00 (kościół).

2. Katecheza: "Pragniemy i szukamy miłości" - 19 października (czwartek), godz. 19.00 (kościół).

3. PAMIĘTAMY O NIEDZIELNEJ MSZY ŚW., RÓŻAŃCU I  SPOWIEDZI W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA ALBO W INNYM DNIU !!!

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz

91 0.12046909332275