Chrzest Święty

Sakramentu Chrztu św. udzielamy w 1 i 3 niedzielę miesiąca (w czasie Eucharystii o godz. 13.30) oraz w 4 sobotę miesiąca (Msza św. o godz. 18.00).

Rodzice do kancelarii parafialnej dostarczają następujące dokumenty:

• akt urodzenia dziecka,
  • dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych,
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, zawierające potwierdzenie, że są wierzący, praktykujący i nie mają przeszkód, by pełnić funkcję chrzestnych.
  • jeżeli rodzice dziecka mieszkają w innej parafii należy dostarczyć stosowną zgodę na udzielenie chrztu

Rodzice i chrzestni przed uroczystością biorą udział w nauce chrzcielnej w piątek (godz. 19.00) poprzedzający sobotę lub niedzielę chrztu.

Miłość nie potępia - miłość oczyszcza i dźwiga.

Henryk Ibsen