I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii w roku 2018/2019

1. Data I Komunii Świętej – 12 Maj 2019 rok (Niedziela) godz. 12.00
  2. Zgłoszenie dziecka – wypełniony  formularz przynosimy do 1 października (do Biura lub ks. Mateusza L.)
  3. Świadectwo Chrztu (dzieci ochrzczone w innej parafii) do końca października
  4. Dzieci otrzymują sakramenty w parafii do której należą w wyjątkowych sytuacjach jest potrzebna zgoda ks. Proboszcza
  5. Msza Św. obowiązkowa w Niedzielę o godzinie 12.00 – dzieci siadają w pierwszych ławkach
  6.  Zaliczany materiał –   karta modlitw – zdajemy u katechety w szkole
  7. Pieśni na Uroczystość I Komunii - Pieśni
  8. Ważne terminy – I semestr:
  • 24.09.2018 (poniedziałek) - o godzinie 18.30 spotkanie informacyjne dla rodziców

więcej informacji wkrótce...

Wielkość ofiary mierzy się ważnością intencji.

Wasilij Rozanow