I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

I Komunia Święta w naszej parafii odbywa się w drugą niedzielę maja.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii w roku 2019/2020

1. Data I Komunii Świętej – 10 Maj 2020 rok (Niedziela)
  2. Zgłoszenie dziecka – wypełniony formularz  przynosimy do 1 października 2019 (do Biura lub ks. Mateusza L.)
  3. Świadectwo Chrztu (dotyczy dzieci ochrzczone w innej parafii) przynosimy do końca października 2019
  4. Dzieci otrzymują sakramenty w parafii do której należą. W wyjątkowych sytuacjach jest potrzebna zgoda ks. Proboszcza
  5. Msza Św. obowiązkowa w Niedzielę o godzinie 12.00 – dzieci siadają w pierwszych ławkach
  6.  Zaliczany materiał –  modlitwy  – formuła spowiedzi  - zdajemy u katechety w szkole
  7. Pieśni na Uroczystość I Komunii - Pieśni
  8. Ważne terminy:  - więcej informacji podczas spotkania z rodzicami we wrześniu 2019 r. - dokładny termin spotkania podamy w ogłoszeniach parafialnych

Propozycje dla dzieci:

• zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu - zbiórki dla ministrantów w każdy wtorek o godzinie 19.00
  • spotkania wspólnoty dzieci - sobota godzina 11.00 w salce w nowej plebanii (poprzez śpiew i dobrą zabawę poznajemy i zbliżamy się do Pana Jezusa)

ZAPRASZAMY !!!

Uśmiech skraca dystans między ludźmi.

przysłowie francuskie