I Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii w roku 2018/2019

1. Data I Komunii Świętej – 12 Maj 2019 rok (Niedziela) godz. 12.00
  2. Zgłoszenie dziecka – wypełniony  formularz przynosimy do 1 października (do Biura lub ks. Mateusza L.)
  3. Świadectwo Chrztu (dzieci ochrzczone w innej parafii) do końca października
  4. Dzieci otrzymują sakramenty w parafii do której należą w wyjątkowych sytuacjach jest potrzebna zgoda ks. Proboszcza
  5. Msza Św. obowiązkowa w Niedzielę o godzinie 12.00 – dzieci siadają w pierwszych ławkach
  6.  Zaliczany materiał –   karta modlitw – zdajemy u katechety w szkole
  7. Pieśni na Uroczystość I Komunii - Pieśni
  8. Ważne terminy – I semestr:
  • Wrzesień:
    • 24.09.2018 (poniedziałek) - o godzinie 18.30 spotkanie informacyjne dla rodziców
    • zapisy dzieci (deklaracje do końca miesiąca)
  • Październik:
    • 1.10.2018 (poniedziałek) - o godzinie 17.00 poświęcenie różańców (kupujemy indywidualnie)
    • obowiązkowe uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych (poniedziałek, środa, piątek godzina 17.00)
    • 13.10.2018 (sobota) - o godzinie 9.00 - kiermasz alb
    • 20.10.2018 (sobota) - o godzinie 9.00 - przymiarka nowych alb komunijnych
    • do końca października przynosimy Świadectwo Chrztu (dzieci ochrzczone w innej parafii)
  • Listopad
    • 20.11.2018 (wtorek) - o godzinie 16.00 spotkanie dla dzieci w kościele
  • Grudzień
    • Adwent – uczestnictwo dzieci w roratach (poniedziałek, środa, piątek godzina 17.00)
    • 7 grudzień (piątek) godzina 17.00 – poświęcenie medalików (kupujemy indywidualnie)
  • Styczeń
    • Wizyta duszpasterska
  • Luty
    • po feriach zimowych - spotkanie dla rodziców (podamy program przygotowań na drugi semestr)

Propozycje dla dzieci:

• zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu - zbiórki dla ministrantów w każdy wtorek o godzinie 19.00
  • spotkania wspólnoty dzieci - sobota godzina 11.00 w salce w nowej plebanii (poprzez śpiew i dobrą zabawę poznajemy i zbliżamy się do Pana Jezusa)

ZAPRASZAMY !!!

Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę.

Seneka Młodszy