Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii w roku 2017/2018

1. Data I Komunii Świętej – 19 Maj 2018 rok
  2. Zgłoszenie dziecka – wypełniony  formularz przynosimy do 1 października (do Biura lub ks. Mateusza)
  3. Świadectwo Chrztu (dzieci ochrzczone w innej parafii) do końca października
  4. Dzieci otrzymują sakramenty w parafii do której należą w wyjątkowych sytuacjach jest potrzebna zgoda ks. Proboszcza
  5. Msza Św. obowiązkowa w Niedzielę o godzinie 12.00 – dzieci siadają w pierwszych ławkach
  6.  Zaliczany materiał –   karta modlitw – zdajemy u katechety w szkole
  7. Ważne terminy – I semestr
    1. Wrzesień
      • spotkanie z rodzicami – 11 Wrzesień 2017 g. 19.00
      • zapisy dzieci (deklaracje – do końca miesiąca)
    2. Październik
      • 1 październik (niedziela) godzina 12.00 – poświęcenie różańców (kupujemy indywidualnie)
      • 7 październik (sobota) – 10.00 – 11.00 – przymiarka alb komunijnych (cena – dziewczynki: 159 zł; chłopcy: 149 zł)
      • obowiązkowe uczestnictwo dzieci w nabożeństwach różańcowych (poniedziałek, środa, piątek godzina 17.00)
      • 23 październik (poniedziałek) godzina 19.00 – spotkanie dla rodziców (ewentualny podział na grupy i podanie godziny I Komunii Świętej, spotkanie z fotografem)
    3. Listopad
      • dwa spotkania dla dzieci w kościele: I grupa – 6 i 13.11 godzina 17.00, II grupa 8 i 15.11 godzina 17.00
    4. Grudzień
      • Adwent – uczestnictwo dzieci w roratach
      • 8 grudzień (piątek) godzina 17.00 – poświęcenie medalików (kupujemy indywidualnie)
    5. Styczeń
      • Wizyta duszpasterska
    6. Luty
      • 12 luty (poniedziałek) – godzina 19.00 – spotkanie dla rodziców (podamy program przygotowań na drugi semestr)

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz

91 0.14201307296753