Pielgrzymka do Swarzewa 2018 - relacja

3 września 2018

W miniony weekend, 1-2 września o godz 6.00 udaliśmy się w pieszej pielgrzymce na uroczystości odpustowe do Swarzewa. Grupa licząca 370 osób pod przewodnictwem ks. Mateusza L. dotarła na miejsce ok godz 16.00. Po radosnym przywitaniu z Królową Polskiego Morza uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., następnie udaliśmy się na upragniony odpoczynek.

Następnego dnia po uroczystej sumie odpustowej pod przewodnictwem ks. abp Sławoja Leszka Glódzia udaliśmy się w drogę powrotną. Nszym przewodnikiem duchowym był ks. Proboszcz Waldemar oraz ks Mateusz L., który to wcielał się w różne funkcje pielgrzymkowe :) Niezastąpiona okazała się, jak zwykle nasza orkiestra dęta. To właśnie dzięki nim, rytmicznym krokiem dotarliśmy do Luzina ok. godziny 21.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęty trud pielgrzymowania i już zapraszamy za rok.

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; Przyjdzie - zrobi niespodziankę.

Bolesław Prus