2 Niedziela Wielkiego Postu 2024

24 lutego 2024

2        Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj dzień postu, modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na misje.
  2. Zachęcamy do zabierania ze stolika pod chórem skarbonek Caritas na jałmużnę wielkopostną.
  3. Małżonków, którzy zawierali małżeństwo w styczniu i lutym zapraszamy na mszę dziękczynną w ich intencji w poniedziałek o godz. 19:00. Wchodząc do kościoła
    w koszyku zostawmy kartki z imionami małżonków i liczbą wspólnie przeżytych lat.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie różaniec i nabożeństwo  ku czci św. Filomeny a członków kręgu biblijnego zapraszamy do nowej plebanii na kolejne spotkania ze Słowem Bożym o godz. 19:30.
  5. W czwartek na początku adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy wraz
    z Apostolstwem Dobrej Śmierci różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
  6. Spotkania przygotowujące dzieci klas III do I Komunii świętej odbędą się w tym tygodniu poniedziałek i czwartek o 16:45 w kościele.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu rano od 6:30 do 7:00, po południu od 16.00 do 17:00 i 17:30 do 18:00 oraz 1 kapłan w babińcu od godz. 19.30 do 20.30.
  8. W piątek Drogi Krzyżowe o godz. 7.30, 17.00 (dla dzieci) i 18.30. Drogę krzyżowa o 17:00 poprowadzą dzieci w języku kaszubskim.
  9. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy członków wspólnot różańcowych. W tym dniu odwiedzimy chorych.
  10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.
  11. W następną niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Program jest już w gablotach i na stronie internetowej parafii. Tam też zamieściliśmy link do franciszkańskiego kanału  na YouTube, gdzie nasz wielkopostny rekolekcjonista o. Michał Nowak prowadzi codzienne rozważania, które mogą pomóc nam w przeżywaniu Wielkiego Postu. Zachęcamy do korzystania.
  12. Informujemy narzeczonych pragnących zawrzeć małżeństwo, że najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w kościele w Gościcinie od 26 do 29 lutego. Początek spotkań każdego dnia o godz. 19:00.
  13. Pragniemy zorganizować 15 marca (piątek) wraz z Zrzeszeniem Kaszubsko -Pomorskim wyjazd na Drogę Krzyżową do Wiela oraz do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach, gdzie znajduje się dworek z Luzina. W programie jest też obiad. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
  14. Zakończyły się prace na cmentarzu przy pielęgnacji drzew, które kosztowały parafię 15000 zł. W ubiegłym tygodniu panie konserwatorki robiły tzw. odkrywki na ścianach kościoła stąd ślady zdrapanej farby czy tynku w różnych miejscach. Trwają przy budowie parkingu od strony plebanii, zatem proszę korzystać z pozostałych dwóch parkingów kościelnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na utrzymanie parafii.
  15. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Edmunda Kunz l. 81 z ul. Młyńskiej. Zmarł także śp. Paweł Gusman, l.56 z ul. Rzecznej w Luzinie. Różaniec w jego intencji w niedzielę i poniedziałek o 18:30 w kościele. Pogrzeb we wtorek lub środę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Co innego jest złośliwie krytykować i zaczepiać, a co innego poprawiać i błędy prostować.

Mikołaj Kopernik