29 Niedziela Zwykła 2019

20.10.2019 r.

20 października 2019

29 Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

1. W październiku codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec. Dzieci na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00.

2. Poniedziałkowe spotkanie Kręgu Biblijnego będzie poświęcone 13 rozdziałowi Ewangelii według św. Mateusza. Chętnych zapraszamy po Różańcu do starej plebanii.

3. We wtorek w liturgii Kościoła będziemy wspominać św. Jana Pawła II, papieża.

4. W czwartek w ramach Nabożeństwa Różańcowego członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci poprowadzą Różaniec do Siedmiu Boleści.

5. W kościele, zakrystii i kancelarii są wyłożone kartki na wypominki i Msze zbiorowe za zmarłych, które do końca października można składać w zakrystii, kancelarii albo na tacę. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz wpisanie jednej konkretnej daty z dopiskiem Msza lub Koronka. Msze za zmarłych będą oprawiane od 2 do 9 listopada (z wyjątkiem niedzieli, 3 listopada) o godz. 17.00. Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wypominkami będziemy odmawiać po Mszy wieczornej codziennie od 2 do 9 listopada.

6. W ramach zbiorki na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy przed tygodniem 3 880 zł. W imieniu organizatorów dziękujemy za złożone ofiary.

7. Za tydzień, w niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie siostry pallotynki, które na co dzień posługują w Kamerunie. W ramach Miesiąca Misyjnego siostry podzielą się swoim świadectwem pracy w Afryce. Po Mszach św. będzie okazja, by przed kościołem materialnie wesprzeć ich działalność.

8. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca, 27 października, na Mszy św. o godz. 9.00 czytania i modlitwa wiernych w języku kaszubskim. Tym razem Liturgię Słowa przygotują panowie z luzińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

9. Bardzo dziękujemy p. Arturowi Teclaf, mieszkającemu obecnie w Dąbrówce, za prezent dla parafii w postaci nowej ścieżki na cmentarzu położonej w tym tygodniu !!

10. Dzieci i młodzież zapraszamy już dziś na Bal Wszystkich Świętych. Początek w kościele w środę, 30 października, o godz. 17.00. Następnie wyruszymy w pochodzie Świętych do remizy OSP Luzino. Tam czeka na nas dobra zabawa, gry i konkursy. Zabierzmy ze sobą coś do jedzenia i picia na wspólny stół. Przebierzmy się za świętego lub anioła.

11. Zmarli nasi parafianie: śp. Wiesław Bielski (l. 71, Robakowo, ul. Chrobrego) - pogrzeb odbył się w sobotę - oraz śp. Jolanta Hewelt (l.58, Luzino, ul. Kościelna) - różaniec w niedzielę o godz. 19.00 w kościele. Dobry Jezu….

----------------------------------------------

Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie wraz z młodzieżą ze szkół podstawowych z Luzina, Łęczyc i Gowina zaprasza na uroczyste podsumowanie projektu  „O Kaszubach opowieści kilka…”, które odbędzie się dziś, w niedzielę (20.10) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luzinie. Początek o godz. 15.00. W programie m.in. konkursy, warsztaty rękodzieła, literackie i śpiewu oraz zabawa ludowa połączona z nauką tańców kaszubskich.

Niech wysławiają Cię ludy, Boże, niech wysławiają Cię wszystkie ludy!

Psalm 67, 6