20 Niedziela Zwykła 2017

20.08.2017 r.

20 sierpnia 2017

20  Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Wójt Gminy Luzino zaprasza do udziału w Dożynkach Gminnych. Zaplanowano je na 27 sierpnia br. Rozpoczną się one Mszą św. dziękczynną za plony, która będzie sprawowana w naszym kościele  o godz. 13.30. Po Eucharystii przejazd korowodu dożynkowego na plac przy gimnazjum. Tam w ramach festynu m.in. Turniej Sołectw i koncerty muzyczne.
  2. W związku z Mszą dożynkową, sprawowaną w ostatnią niedzielę miesiąca, w tym dniu nie będzie tradycyjnej Eucharystii z czytaniami w języku kaszubskim.
  3. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu zapraszamy na wieczorny Apel Jasnogórski, który rozpocznie się o godz. 20.30.
  4. Zapraszamy do udziału w trzydniowej jesiennej pielgrzymce na Podlasie w terminie: 5-7 października 2017 r. W tym roku zamierzamy odwiedzić południową część Podlasia. Trasa obejmuje: Drohiczyn – Janów Podlaski - Kostomłoty -  Kodeń – Leśną Podlaską - Jabłeczną – Grabarkę – Pratulin. Koszt wyjazdu - 400 zł. Zapisy w biurze parafialnym albo u ks. Proboszcza.
  5. Wcześniej – 2 i 3 września odbędzie się piesza pielgrzymka do Swarzewa. Osoby, które 2 września chciałyby wrócić autokarem ze Swarzewa do Luzina, a w niedzielę, 3 września rano, przejechać z Luzina na miejsce odpustu prosimy o zapisywanie się na przygotowanych listach. Dziś i we wtorek można to zrobić w zakrystii. W pozostałe dni tygodnia w kancelarii parafialnej.
  6. Pamiętajmy, że sierpień przeżywany jest w Polsce od lat jako miesiąc trzeźwości. Biskupi polscy tradycyjnie zachęcają do podejmowania w tym czasie zobowiązań abstynenckich i walki o swoją wolność.
  7. Przy Ołtarzu św. Józefa jest najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
  8. Polećmy Bożemu miłosierdziu naszych zmarłych parafian, kapłanów tu pracujących i zmarłe siostry zakonne pochodzące z naszej wspólnoty. Dobry Jezu

Miłość nie potępia - miłość oczyszcza i dźwiga.

Henryk Ibsen

78 0.12661194801331