15 Niedziela zwykła 2019

14.07.2019 r.

14 lipca 2019

15 Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. W najbliższą niedzielę, 21 lipca, o godz. 5.00 wyruszy z naszej świątyni kolejna Piesza Pielgrzymka do Sianowa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Pielgrzymi powrócą wieczorem około godz. 20.30. Zachęcamy, by przywitać powracających przy drodze i przed kościołem. Po wejściu do środka świątyni odśpiewamy Apel Jasnogórski.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci odmówią Różaniec do Siedmiu Boleści. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

3. Patrząc na prezbiterium, łatwo zauważyć, że rozpoczęły się prace związane się renowacją ołtarza głównego. Potrwają one rok. W tym tygodniu powróciły do świątyni 3 stacje Drogi Krzyżowej. Dziękujemy sponsorom za pokrycie kosztów renowacji obrazów: Państwu Jackowi i Ewie Wickim za stację IX, Potomkom Moniki i Ottona Westphal za stację X oraz Państwu Andrzejowi i Zofii Mielke za stację XIII. Trzy ostatnie stacje wrócą do kościoła do końca wakacji.

4. Osoby, które zapisały się na wrześniową pielgrzymkę do Sandomierza i sanktuariów Ziemi Świętokrzyskiej, prosimy o opłatę w kancelarii kosztów wyjazdu. Można wpłacać całą kwotę (490 zł) lub zaliczkę. Będzie to forma potwierdzenia udziału w pielgrzymce.

5. Już niebawem, 25 lipca wyruszy z Helu 38 Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału. Zapisać się można przez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej (www.kaszubskapielgrzymka.pl) lub na trasie. Kontakt do organizatorów podany jest na plakacie.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Pelagii Roda (l.89, Luzino, ul. Piaskowa). Dobry Jezu....

Spotkać ludzi, którzy czują to samo co my i tak samo odbierają świat - to największe szczęście na ziemi.

Jan Nepomucen Kamiński