3 Niedziela Adwentu 2018

16.12.2018 r.

16 grudnia 2018

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą, zwaną w liturgii Niedzielą Radości, rozpoczynamy 3 tydzień Adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach. Dorosłych zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 6.15., a dla dzieci - od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. T

2. We wtorek, 18 grudnia, o godz. 19.30 kolejne nabożeństwo ku czci św. Filomeny. Zapraszamy do udziału.

3. W czwartek, 20 grudnia, po Mszy św. wieczornej członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci poprowadzą Różaniec do Siedmiu Boleści. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

4. Przypominamy, że przedświąteczna spowiedź z udziałem księży z dekanatu zaplanowana jest naszej parafii na sobotę, 22 grudnia. Zapraszamy w godzinach: 8.30-10.30 oraz 15.30-17.30.

W ostatnim przedświątecznym tygodniu korzystać ze spowiedzi będzie można także w innych parafiach naszego dekanatu: w poniedziałek (17.12) w Górze, we wtorek (18.12) w Sychowie i Smażynie (tylko po południu od godz. 15.00 do 17.00), w środę (19.12) w Kębłowie, w czwartek (20.12) w Strzebielenie, a w piątek (21.12) w Parafii MB Różańcowej w Luzinie. Spowiedź przed południem od godz. 8.30 do 10.00, a popołudniu od 15.30 do 17.00.

5. W związku ze spowiedzią w dekanacie kancelaria parafialna w najbliższy czwartek, 20 grudnia, będzie nieczynna.

6. W czasie adwentu tradycyjnie zachęcamy do wsparcia potrzebujących z naszej parafii. Do środy można jeszcze przynieść dary żywnościowe i środki czystości. Członkowie parafialnej Caritas przygotują z nich paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin. Dziś przed kościołem można też złożyć ofiarę na ten cel. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, będących okazją do włączenia się w „Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć w zakrystii, kancelarii i w Aptece św. Wawrzyńca.

8. Ministranci przed tygodniem rozprowadzali sianko na stół wigilijny. W ich imieniu dziękujemy za złożone ofiary. Zebraną sumę przeznaczą na wyjazd wakacyjny.

9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkowy wyjazd wmaju przyszłego roku na Litwę, Łotwę, Estonię, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł.

10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ireny Szotrowskiej i śp. Franciszka Witt. Pomódlmy się w intencji zmarłych:Dobry Jezu…

-------------------------------------------------------------------------

W III Niedzielę Adwentu, 16 grudnia, w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbędzie się doroczne spotkanie opłatkowe pielgrzymów, gospodarzy, dobrodziejów i przyjaciół Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.15 Eucharystią w kościele parafialnym. Po niej w Sali Dominika kolędowanie i poczęstunek.

Jezus rzekł: Jeśli Mnie miłujecie,będziecie zachowywali moje przyjazania.

J 14,15