15 Niedziela zwykła 2024

13 lipca 2024

15 Niedziela Zwykła – 14 lipca 2024 r.

1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczamy na nowe ławki do kościoła.

2. Witamy wszystkich gości przebywających na terenie naszej parafii i zapraszamy do udziału we Mszach świętych
i nabożeństwach. Godziny ich odprawiania znajdziemy w gablocie i na naszej stronie internetowej. Prosimy pamiętać
o godnym stroju w czasie obecności na mszy świętej. Spowiedzi słuchamy pół godziny przed mszami w dni powszednie oraz przed pierwszą i ostatnią mszą w niedziele.

3.  Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie oraz Morski Mobilny Uniwersytet Ludowy zapraszają na bezpłatne warsztaty: Animacja zajęć dla dzieci - inspiracje gier i zabaw. Warsztaty dla dorosłych: rodziców, dziadków, nauczycieli, animatorów, organizacja czasu wolnego, przyjęć urodzinowych: 15.07 poniedziałek 17:00-19:00 , 29.07 poniedziałek  17:00-19:00.

4. Za tydzień o godz. 5.00 wyruszy z naszej parafii kolejna piesza pielgrzymka do Sianowa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i nabycia w zakrystii chust parafialnych w cenie 20 zł.

5. Za tydzień zbiórka do puszek na orkiestrę, która towarzyszy pielgrzymom.

6. Powoli kończą się miejsca do pochówku na naszym cmentarzu. Pamiętajmy
o przedłużeniu ważności miejsca lub grobu jeżeli minęło 20 lat od pochowania lub wniesienia ostatniej opłaty. Zgodnie z prawem zarządca cmentarza ma prawo do wykorzystania takiego nieopłaconego miejsca do aktualnego pochówku.

7. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Janinę Wasylka (Luzino, ul. Starowiejska, l.94) oraz Janinę Szlas (Robakowo, ul. Dębowa, l.70). Dobry Jezu...

Zdaje mi się, że najbardziej wolną duszą jest ta dusza, która najbardziej zapomina o sobie. Gdyby mnie ktoś zapytał o sekret szczęścia, odpowiedziałabym, że jest nim niezdawanie sobie sprawy z siebie, wyrzekanie się siebie w każdej chwili.

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej