19 Niedziela Zwykła 2018

Odpust Parafialny - 12.08.2018 r.

12 sierpnia 2018

19 Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

ODPUST PARAFIALNY

1. Dziś, w niedzielę, 12 sierpnia, przeżywamy Odpust parafialny. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Tomasz Dopke – nasz dawny wikariusz, a obecnie notariusz Gdańskiego Trybunału Metropolitalnego, posługujący na co dzień w Parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku-Przymorzu. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Serdecznie dziękuję za dary ofiarne przygotowane na Mszę odpustową przez Stowarzyszenie z Robakowa

Udział w dzisiejszych Eucharystiach jest okazją do uzyskania łask odpustu przypisanych do tego świątecznego dnia.

W dniu Odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.

1. Po Eucharystii o godz. 12.00 zapraszamy na przygotowywany przez parafialną grupę "Caritas" festyn rodzinny. W programie atrakcje dla dzieci i poczęstunek dla dorosłych – m.in. kiełbaski z grila, ciasto i grochówka, przygotowana przez Stowarzyszenie Gospodarzy, Gospodyń i Sympatyków Wsi Robakowo. Ofiary złożone w czasie odpustu będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci z ubogich rodzin. W tym roku na kolonie organizowane przez „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej wyjechało 11 dzieci. W dniu Odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. W przygotowanie festynu, oprócz członków „Caritas” włączyły się też inne osoby. Wszystkim jesteśmy wdzięczni, a do szczegółów wrócimy za tydzień, już po Odpuście.

2. W poniedziałek, 13 sierpnia, po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej – modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. W tym dniu w naszej modlitwie pamiętajmy o Ks. Arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu – 13 sierpnia to dzień jego urodzin.

3. W środę, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.

Pamiętajmy, że 15 sierpnia przypada 98 rocznica Cudu nad Wisłą. Jest to Święto Wojska Polskiego.

1. W dniu 15 sierpnia 2018 r. Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Luzino, turystów, do uczestnictwa w „Rodzinnym Koncercie Letnim”, który odbędzie się w Arboretum, przy siedzibie Nadleśnictwa w Luzinie. W programie: o godzinie 16.00 – Teatrzyk dla dzieci „Calineczka”, o godz. 17.00 – wystąpi kwartet instrumentalny „Zagan Acoustic”, tytuł koncertu „W kręgu muzyki folk”.

2. W czwartek, 16 sierpnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Pamiętajmy, że sierpień przeżywany jest w Polsce od lat jako miesiąc trzeźwości. Biskupi polscy tradycyjnie zachęcają do podejmowania w tym czasie zobowiązań abstynenckich.

4. Osoby, które zapisały się na trzydniową jesienną pielgrzymkę na Podlasie północne w dniach: 27-29 września prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 100 zł oraz podanie adresu, serii i numeru dowodu osobistego i numeru PESEL.

5. Pomódlmy się w intencji zmarłych parafian. Dobry Jezu…

Jezus rzekł: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.

Mt 11,28