28 Niedziela Zwykła 2018

14.10.2018 r.

14 października 2018

28 Niedziela Zwykła14października 2018 r.

1. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Przez cały październik po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiali Różaniec. Dzieci na Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00.

2. Promieniowanie Ojcostwa” - pod takim hasłem obchodzimy dziśw Polsce XVIII Dzień Papieski. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicieli „Domowego Kościoła”, czyli wspólnoty dla małżeństw. Dzielą się oni świadectwem swego życia, doświadczeniem bycia w tej wspólnocie. Oby nasze spotkanie z nimi zaowocowało powstaniem w naszej parafii nowej grupy duszpasterskiej, skupiającej małżeństwa. Zainteresowanych wspólnotą zapraszamy dziś po wieczornej Eucharystii do nowej plebanii na spotkanie z jej członkami.

4. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się tym razem w środę, 17 października, po Nabożeństwie Różańcowym w salce w starej plebanii. Tematem będzie treść 6 rozdziału Ewangelii według św. Mateusza. Zapraszamy do udziału.

5. W najbliższy czwartek, 18 października, o godz. 7.00 wyruszy z placu przy kościele autokar z pielgrzymami do Gietrzwałdu. Bardzo prosimy o punktualność. W tym dniu ( w czwartek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę, 20 października, w salce w starej plebanii o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie w celu wzięcia miar dzieci potrzebnych do uszycia alb komunijnych. Zapraszamy zainteresowanych.

7. W kościele, zakrystii i kancelarii są wyłożone kartki na wypominki i Msze zbiorowe za zmarłych, które do końca października można składać w zakrystii, kancelarii albo na tacę. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz wpisanie jednej konkretnej daty. Msze za zmarłych będą oprawiane od 2 do 9 listopada (z wyjątkiem niedzieli, 4 listopada) o godz. 17.00. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać po Mszy wieczornej codziennie od 2 do 9 listopada. Na kartkach z imionami zmarłych, których chcemy polecać w Eucharystii, zapiszmy słowo MSZA ŚW.

8. Dzięki uprzejmości naszych luzińskich Strażaków Grupa „Caritas” organizuje andrzejkowy bal charytatywny. Odbędzie się on w remizie OSP Luzino w piątek, 9 listopada. Bilet wstępu w cenie 80 zł będzie formą wsparcia dla potrzebujących z naszej parafii. W czasie balu zaplanowana jest licytacja atrakcyjnych przedmiotów. Ta zbiórka będzie także przeznaczona na cele charytatywne. Bilety można rezerwować u osób dyżurujących w starej plebanii w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00 albo po niedzielnych Eucharystiach

9. Przypominamy, że w każdy poniedziałek między godz. 17.00 a 18.00 w salce w starej plebanii będą dyżurować członkowie grupy „Caritas”. W tym czasie można przyjść z prośbą o pomoc albo sugestią, komu pomóc.

10. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. Spotykamy się w kościele w środę, 31 października, o godz. 16.00. Następnie wyruszymy w pochodzie świętych do remizy OSP Luzino. Tam czeka na nas dobra zabawa, gry i konkursy. Zabierzmy ze sobą coś do jedzenia i picia na wspólny stół. Przebierzmy się za świętego lub anioła.

11. Z kolei ministrantów i lektorów zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Pielgrzymce Służby Liturgicznej do Gdańska-Oliwy, która odbędzie się w sobotę, 20 października. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

12. W ubiegłą niedzielę zmarł nasz Pan Kościelny, śp. Jerzy Bartosik (l.71, ul. Łąkowa). Pomódlmy się w jego intencji: Dobry Jezu…

Bądź takim , abyś nie musiał się czerwienić przed samym sobą.

Victor Hugo