Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela 2018

24.06.2018 r.

24 czerwca 2018

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela24 czerwca 2018 r.

1. Informujemy, że w dniu 19 czerwca Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, po rozważeniu wszystkich okoliczności oraz mając na uwadze aktualny stan zdrowia ks. Zbigniewa Neumüllera, anulował dekret z dnia 14 czerwca br. Ks. Neumüller będzie zatem nadal mieszkał w swoim domu i pozostaje do pomocy duszpasterskiej w parafii.

2. Nasi przedstawiciele w Powiecie – państwo Słowi oraz Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Robakowo zapraszają na dzisiejszy festyn ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona wsi Robakowo” - „Świętojańskie Świętowanie”. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę i atrakcje. Spotkanie uczestników festynu o godz. 14.30 na rondzie w Robakowie. Po przejściu na boiskoo godz. 15.00 zostanie tam odprawiona Msza św. polowa. Po Eucharystii m.in. występy artystyczne i konkursy, uroczyste zapalenie ogniska, pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy do udziału.

3. Zbliża się XX Światowy Zjazd Kaszubów, który w tym roku odbędzie się 7 lipca w Luzinie. Szczegółowy program znajduje się na wywieszonych plakatach. Zjazd rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 22.00. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zaprasza Pan Wójt Gminy Luzino, informując jednocześnie, że w czasie uroczystości odbędą się bezpłatne konsultacje onkologów, dermatologów oraz badania diagnostyczne.

4. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku.

5. Jutro, w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 19.00 w nowej plebanii spotkanie członków grupy „Caritas”.

6. We wtorek, o godz. 19.00, w salce w starej plebanii ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego. Tematem będzie treść 5 rozdz. Ewangelii według św. Mateusza.

7. W najbliższy piątek, 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego i jego posługę. Na Mszach św. tradycyjnie w tym dniu będzie zbierana kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W modlitwie pamiętajmy też o Metropolicie Gdańskim. 29 czerwca przypada 10 rocznica otrzymania przez ks. Arcybiskupa paliusza z rąk Papieża.

8. Przypominamy, że dziś, o godz. 14.00 w Kościele św. Jakuba i św. Mikołaja w Mechowie odbędzie się doroczne spotkanie pielgrzymów i przyjaciół Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu na Jasną Górę. Rozpocznie się ono Eucharystią w kościele parafialnym.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma „Święty Wawrzyniec”. Zachęcamy do lektury, a Redaktorom dziękujemy za wykonaną pracę.

10. Znajdujące się w pobliżu kościoła Przedszkole Niepubliczne „Tygryski” ogłasza nabór dzieci na najbliższy rok. Więcej informacji na wywieszonym plakacie.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Stanisława Kwidzińskiego z Wyszecina oraz śp. Kazimierza Labuda (l. 64, Luzino, ul. Wschodnia)Pomódlmy się za naszych zmarłych. Dobry Jezu...

----------------------------------------------------------------------

Ksiądz Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty!Nawróćcie się do Pana , waszego Boga!

Jl 2,13 ab