3 Niedziela Adwentu 2017

17.12.2017 r.

14 grudnia 2017

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą, zwaną w liturgii Niedzielą Radości, rozpoczynamy 3 tydzień Adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach. Dorosłych zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15., a dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Jeszcze przed Wigilią, w sobotę, 23 grudnia, kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.

3. Następna, 4 Niedziela Adwentu, będzie jednocześnie dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. niedzielne o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 13.30. W przyszłą niedzielę nie będzie Eucharystii o godz. 17.30.Wieczorne Msze św. o godz. 21.00 i 22.00 odprawimy już z formularza o Bożym Narodzeniu. O godz. 24.00 tradycyjna Pasterka. Pamiętajmy, że udział w Mszach o godz. 21.00, 22.00 i o północy nie zastępuje Eucharystii z 4 Niedzieli Adwentu.Zachęcamy do zachowania w czasie wigilijnej wieczerzytradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także do prawdziwie chrześcijańskiego przeżycia tego wieczoru w naszych domach.

4. W Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. 26 grudnia Eucharystie jak w każdą niedzielę.

5. Ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na ich wakacyjny wyjazd, stanowią one także formę naszego podziękowania za ich całoroczną liturgiczną posługę.

6. Dziękujemy za dary żywnościowe dla potrzebujących, złożone w papierowych tutkach. Dziś jest jeszcze okazja, by wesprzeć akcję świątecznej pomocy przez ofiarę złożoną do puszek. W najbliższy czwartek rozwieziemy świąteczne paczki do rodzin z naszej parafii.

7. W ramach zbiórkido puszek na pomoc katolikom mieszkającym na Wschodzie zebraliśmy przed tygodniem 3 114 zł. Dziękujemy za ofiarność. Nasz adwentowy rekolekcjonista, ks. Krzysztof, prosił o podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ostatnim dniu rekolekcji.

8. Tradycyjną wizytę duszpasterską, czyli kolędę zaczniemy od czwartku, 28 grudnia. Mieszkańców Barłomina i Robakowa tradycyjnie prosimy o pomoc dla kolędujących księży.

Plan kolęd będzie zamieszczony w gablotach i na stornie internetowej parafii. Znajduje się on także w najnowszym, już dostępnym, numerze naszego pisma „Święty Wawrzyniec” (Redaktorom dziękujemy za ich pracę!)

9. Zapraszamy do udziału w dziesięciodniowej pielgrzymce do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny w czerwcu przyszłego roku. W programie pielgrzymki znajduje się m.in. modlitwa w Medjugorie. Zaplanowany termin wyjazdu: 11-20 czerwca 2018 r. Koszt: 2 390 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach dostępnych w zakrystii i w kancelarii.

10. Dziś przypada 81 rocznica urodzin Ojca Świętego Franciszka. Polećmy Go opiece Matki Bożej. Pomódlmy się też o życie wieczne dla tych. Którzy oddali swoje życie w czasie Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu

--------------------------------------------------------------

Zapraszamy wszystkich Uczestników, Gospodarzy, Przyjaciół i Dobrodziejów Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się tradycyjnie w III Niedzielę Adwentu, tj. 17 grudnia br., w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, ul. Judyckiego 4. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.15, po niej spotkanie w domu parafialnym.

Jeśli Bóg jest przy nas, to któż przeciwko nam?

Rz 8,31b