28 Niedziela Zwykła 2017

15.10.2017 r.

15 października 2017

28  Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

1. Gościmy dziś w naszej parafii Ojca Oblata, który w czasie Eucharystii głosi Boże Słowo . Po Mszach św. jest możliwość wsparcia duszpasterskiej posługi Ojców Oblatów poza Polską poprzez ofiary złożone za rozprowadzane misyjne kalendarze.
  2. W dniu dzisiejszym istnieje możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Można w ten sposób pomóc chorym na białaczkę chłopcom – 4-letniemu Marcelowi ze Strzebielina i 7-letniemu Wiktorowi z Mrzezina. Rejestracja jest możliwa od godz. 9.00 do 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Luzinie albo w Zespole Szkół i Przedszkola w Strzebielinie.
  3. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej.
  4. Dzieci na Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00.
  5. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o czwartkowym spotkaniu o godz. 19.00 (po wieczornym Różańcu) w kościele.
  6. Ks. Proboszcz zaprasza w najbliższą środę po Różańcu na spotkanie na plebanii osoby, widzące potrzebę wykonania na cmentarzu prac, które sprawią, że miejsce pochówku naszych bliskich zmarłych stanie się piękną wizytówką naszej parafii, a jednocześnie mogłyby konkretnie pomóc w realizacji tego zamierzenia.
  7. Wójt Giny Luzino i Dyrekcja SP nr 2 w Luzinie zapraszają w piątek, 20 października, na godz. 18.00 do budynku szkoły na benefis pracy twórczej p. Zbigniewa Klotzke, połączony z promocją jego nowej książki pt. „330 lat Szkoły w Luzinie”
  8. Młodzież zapraszamy do wspólnego wyjazdu na kolejny Wieczór Modlitwy Młodych. Czuwanie młodych odbędzie się w Gdańsku-Osowej w piątek, 20 października. Wyjazd z Luzina o godzinie 18.30. Koszt 10 zł.
  9. Dzieci i młodzież z naszych grup oazowych zapraszamy do wzięcia udziału w Oazowym Dniu Wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 października,  w Małym Kacku w Gdyni. Wspólny wyjazd autokarem z Luzina o godzinie 12.45. Koszt 10 zł. Prosimy o dostarczenie zgody rodziców do 16 października do ks. Mateusza.
  10. W czasie przeprowadzonej przed tygodniem zbiórki do puszek na pomoc młodym zdolnym ludziom z ubogich rodzin - stypendystom „Dzieła Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 3 050 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  11. Decyzją Metropolity Gdańskiego dziś, 15 października wierni Archidiecezji Gdańskiej mogą wesprzeć  ofiary  trzęsienia ziemi w Meksyku. Akcja ta jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na apel Konferencji Episkopatu Meksyku.
  12. W kościele, zakrystii i kancelarii są wyłożone kartki na wypominki i Msze zbiorowe za zmarłych, które do końca października można składać w zakrystii, kancelarii, na tacę albo do dużej skarbony stojącej przy Ołtarzu św. Józefa. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, a na formularzach dotyczących Eucharystii zaznaczyć jedną z zapisanych dat. Msze za zmarłych będą oprawiane o godz. 17.00. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać po Mszy wieczornej.
  13. Przy Ołtarzu św. Józefa jest najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
  14. Polećmy Bożemu miłosierdziu naszych zmarłych parafian. Dobry Jezu…

Niebo samo nie spadnie. Trzeba je osiągnąć.

Adam Mickiewicz