6 Niedziela Zwykła 2019

17.02.2019 r.

17 lutego 2019

6 Niedziela Zwykła17 lutego 2019 r.

1. Trwają ferie zimowe. Uczniom i nauczycielom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

2. W najbliższy czwartek, 21lutego, po Mszy św. wieczornej członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci poprowadzą Różaniec do Siedmiu Boleści. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. Po modlitwie spotkanie w salce.

3. Za tydzień, 24 lutego, na niedzielnej Mszy św. czytania w języku kaszubskim. Liturgię Słowa przygotują członkowie luzińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego.

4. Caritas Archidiecezji Gdańskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości informuje o ogólnopolskim Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który obchodzony będzie w dniach 18 – 24 lutego 2019 r. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą mogą być bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w tym okresie dwóch punktach Caritas – w Sopocie i Gdańsku-Przymorzu. Szczegóły na informacji znajdującej się w gablocie na placu.

5. W dniu 23 lutego, w sobotę, przypada 28 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w tym dniu modlitwie o Księdzu Arcybiskupie.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Stanisława Grzenkowicza z Barłomina. Pomódlmy się w intencji zmarłych parafian:Dobry Jezu…

Ten może rządzić innymi, kto umie kierować sobą.

aforyzm grecki