Niedziela Wielkanocna 2019

21.04.2019 r.

21 kwietnia 2019

Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2019 r.

1. Sprawowaną we wczorajszy wieczór liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych.

2. Przeżywając Święta Zmartwychwstania, dziękujemy za wspólną modlitwę i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, pocztom sztandarowym i Panom niosącym baldachim. Młodym strażakom z OSP w Luzinie za wartę przy Grobie Pańskim, a grupom duszpasterskim za adoracyjne czuwania.

3. Składamy podziękowanie tym, którzy zadbali o przygotowanie Ciemnicy
    i Grobu – szczególnie: p. Aleksandrze Meyer, p. Jerzemu Bachowi, Rajmundowi Szulcowi i Panu Kościelnemu, a pani Danucie za dekoracje kwiatowe. Parafialnemu Zespołowi „Caritas” i młodzieży dzieło charytatywne. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe na pomoc dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii, a także wspierającym tę akcję poprzez ofiary złożone przy okazji rozprowadzanych w Niedzielę Męki Pańskiej palemek (zebraliśmy na ten cel 2 330 zł). Członkowie „Caritas” przygotowali i rozwieźli przed świętami do domów 49 paczek. Bóg zapłać!

4. Jako duszpasterze Parafii pw. św. Wawrzyńca życzymy błogosławionychŚwiąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały, jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżycie tych dni doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli promień Jego miłości i nadziei tym, których spotykamy na co dzień.

5. Witamy wszystkich obecnych w naszym kościele Gości, którzy razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie. Życzymy błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Niech nam Bóg błogosławi!

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu swoimi ofiarami wspieramy KUL i inne uczelnie katolickie.

7. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się w tym tygodniu w środę (24.04) i w piątek (26.04) o godz. 15.30.

8. W czwartek po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści prowadzony przez Apostolat Dobrej Śmierci. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

9. Zapraszamy na kolejny Dobry Wieczór u św. Wawrzyńca. To modlitewne spotkanie tym razem odbędzie się w czwartek - 25 kwietnia - o godzinie 20.00. Uwielbiajmy razem Jezusa Zmartwychwstałego! Alleluja!

10. Pamiętajmy, że w najbliższy piątek miesiąca z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę przypisaną do kolejnego dnia będziemy odmawiać aż do soboty włącznie po każdej Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia zapraszamy do kościoła na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 9.00 Eucharystia z czytaniami w języku kaszubskim.

12. Informujemy, że zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

13. Zmarła nasza parafianka: śp. Agnieszka Wedelstat (l.81, ul Młyńska). Różaniec w jej intencji: w niedzielę i poniedziałek w domu, a we wtorek w kaplicy o godz. 19.00. Pogrzeb w środę o godz. 10.00. Pomódlmy się w jej intencji: Dobry Jezu….

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe