Scholka parafialna

MAŁY KALENDARZ NASZEJ  SCHOLKI

UWAGA!!!

NAJBLIŻSZA PRÓBA

PONIEDZIAŁEK, 28 maja, o godz. 19.00.

NAJBLIŻSZA MSZA ŚW. Z UDZIALEM SCHOLKI

10 CZERWCA, GODZ. 12.00

ZAPRASZAMY!!!

COŚ O ZADANIACH SCHOLI PARAFIALNEJ:

Zadaniem Scholi dziecięcej jest upiększanie liturgii Mszy św. niedzielnych i świątecznych z udziałem dzieci. Schola pełni ważną rolę w zgromadzeniu liturgicznym.

Instrukcja o muzyce w świętej liturgii MUSICAM SACRAM opisuje zadania scholi następująco: „Do niej bowiem należy troska o poprawne, zgodne z różnymi rodzajami śpiewu, wykonywanie właściwych im części liturgii oraz wspomaganie czynnego uczestnictwa wiernych przez śpiew w liturgii. Obecność scholi w liturgii ukazuje bogactwo i różnorodność posług i zaangażowania wiernych w sprawowanie liturgii. Przede wszystkim schola powinna wykonywać śpiewy dla nich przeznaczone, następnie powinna podtrzymywać śpiew wiernych, może też śpiewać pieśni na przemian z ludem (np. wierni refren, schola zwrotki), uczyć nowych pieśni, śpiewać pieśni trudne i wielogłosowe”.

Scholka parafialna stara się te zadania realizować śpiewając na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz przygotowując się do nich na próbach. Scholce akompaniują rodzice, grając na instrumentach. Opiekunowie: p. Jolanta Bańko

Jezus rzekł: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.

Mt 11,28