Pokuta i pojednanie

"Grzech jest przede wszystkim obrazą Boga, zerwaniem jedności z Nim. Narusza on równocześnie komunię z Kościołem. Dlatego też nawrócenie przynosi przebaczenie ze strony Boga, a także pojednanie z Kościołem, co wyraża i urzeczywistnia w sposób liturgiczny sakrament pokuty i pojednania." (KKK, 1440)

Każdy konfesjonał to uprzywilejowane i błogosławione miejsce, w którym, po zniesieniu podziałów, rodzi się nowy, nieskażony i pojednany człowiek – pojednany świat! [Jan Paweł II, Adhortacja Apostolska Reconciliatio et poenitentia nr 31, V].

Sakrament pokuty i pojednania w dni powszednie:

• 30 minut przed każdą Mszą św.
  • każdy czwartek w czasie adoracji od 19:00 do 20:00

Sakrament pokuty i pojednania w Niedziele i Uroczystości:

• 30 minut przed Mszą św. o godz. 7:30, 12:00 i 17:30

Sakrament pokuty i pojednania w I Piątek miesiąca:

• od godz. 16.00 do 18.00 (co ok. pół godziny Obrzęd Komunii świętej).
  • w czasie adoracji Najświętszego Sakranentu od 19.30 do 20.30 (Obrzęd Komunii świętej na zakończenie adoracji)

Sakrament pokuty i pojednania w czasie adoracji czwartkowych
i pierwszopiątkowych sprawujemy w konfesjonale w "babińcu".

Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając za innych się kona To z nich spada się, jak grona wyborne w Matki Bożej otwarte ramiona.

ks. Jan Twardowski