Chrzest Święty

Sakramentu Chrztu św. udzielamy w 1 i 3 niedzielę miesiąca oraz w święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia(w czasie Eucharystii o godz. 13:30). Uwaga!! W lipicu i sierpniu chrzty są udzielane w niedziele na Mszy św. o godz. 12:00.

Rodzice do kancelarii parafialnej (najszybciej miesiąc przed planowanym chrztem) dostarczają następujące dokumenty:

• akt urodzenia dziecka,
  • dane personalne rodziców i rodziców chrzestnych,
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, zawierające potwierdzenie, że są wierzący, praktykujący i nie mają przeszkód, by pełnić funkcję chrzestnych.
  • jeżeli rodzice dziecka mieszkają w innej parafii należy dostarczyć stosowną zgodę proboszcza na udzielenie chrztu

Rodzice i chrzestni przed uroczystością biorą udział w nauce chrzcielnej w sobotę o godz. 18:45. Spotkanie odbywa się w kościele.

Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając za innych się kona To z nich spada się, jak grona wyborne w Matki Bożej otwarte ramiona.

ks. Jan Twardowski

114 0.11246204376221