Namaszczenie chorych

Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. (Jk 5,14-15)

Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.  (Mk 6,13)

Kapłani odwiedzają chorych parafian z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę miesiąca. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt o każdej porze.

Zdaje mi się, że najbardziej wolną duszą jest ta dusza, która najbardziej zapomina o sobie. Gdyby mnie ktoś zapytał o sekret szczęścia, odpowiedziałabym, że jest nim niezdawanie sobie sprawy z siebie, wyrzekanie się siebie w każdej chwili.

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej