Różaniec Rodziców za Dzieci

Różaniec Rodziców Za Dzieci to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w dwudziestoosobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy
z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Co zyskujemy?
1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży- pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!).
Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
- oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
- rodzice, którzy zaadoptowali dzieci,
- rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
- rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
- rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
- wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci, np. kadra harcerska, itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach,
- wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy
w intencji dzieci innych rodziców.
W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w następujących intencjach:
1. Prosimy o to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
2. Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
3. Prosimy o rozszerzanie się dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
4. Uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku.
5. W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Intencje ogólne mają ukierunkować naszą modlitwę, ale nie zawężają jej ani nie ograniczają intencji szczegółowych w jakich modlą się poszczególni rodzice.

Patronką Różańca Rodziców jest Matka Boża Oliwska, (patronem lokalnym w Luzinie Michał Archanioł).
W kaplicy Katedry Oliwskiej o 17.30 przed Feretronem MB Oliwskiej ze wspólnotą Różańca Rodziców, w każdy poniedziałek odmawiany jest różaniec, a o 18 odprawiana Msza św. i nabożeństwo do MB Oliwskiej.
Pismem formacyjnym jest miesięcznik „Różaniec”, a w zakresie wiedzy o rodzinie miesięcznik „Tak Rodzinie”.

Przy parafii św. Wawrzyńca w Luzinie powstało 11 róż, a 12 róża się tworzy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, u których w sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy.
Opiekunem Różańca Rodziców jest ks. Proboszcz.
Więcej informacji udzieli: Mariola Świniarska nr tel. 503 714 913 lub na stronie www.rozaniecrodzicow.pl, z której tez powyższe Informacje zostały zaczerpnięte.

Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; Przyjdzie - zrobi niespodziankę.

Bolesław Prus