Uroczystość I Komunii Świętej

19.05.2018

19 maja 2018

I Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci przygotowują się przez cały rok. W tym roku w naszej parafii po raz pierwszy Ciało Jezusa przyjęło 97 dzieci. Uroczystość odbyła się w sobotę 19 maja; jedna grupa o godz. 9.30, a druga grupa o godz. 11.30. Wielu przybyłych na Uroczystości Parafian, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swe życie. Rodzice w podzięce za udzielenie Pierwszej Komunii Świętej pozostawili jako dar szaty liturgiczne - zielone stuły oraz komplet ornatów.

Po uroczystości I Komunii Świętej, dzieci tradycyjnie uczestniczyły w Białym Tygodniu. Podczas sprawowanych Mszy Świętych omadlały: rodziców, chrzestnych, babcie i dziadków, rodzeństwo, kapłanów, misjonarzy oraz nauczycieli. Dzieci i ich rodziny wykazały się wielką wrażliwośią wobec drugiego człowieka - złożyli ofiarę na rzecz Gdyńskiego Hospicjum dla dzieci oraz przekazali przybory szkolne dla dzieci na misjach. Na zakończenie naszego świętowania, udaliśmy się w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie i na radosną integrację do Władysławowa.

Kto ma prawdziwego przyjaciela, nie potrzebuje lustra.

przysłowie malezyjskie